Historia Chińskich Sztuk Walki

Historia Chińskich Sztuk Walki

Niezależnie, czy jesteś dzieckiem czy dorosłym, pytanie z tematu tego artykułu na pewno wielokrotnie kołatało się w Twojej głowie. Jak podkreślają trenujący, ta forma aktywności – mimo że wywodzi się z chińskich sztuk walki – jest w zasadzie gimnastyką zdrowotną. Dlatego adepci tej sztuki swoje treningi zaczynają od chi kung, czyli chińskiej gimnastyki zdrowotnej, składającej się z ćwiczeń rozciągająco-oddechowych. Wushu, zwane też kung-fu to chińskie sztuki walki, które charakteryzują się niezwykłym bogactwem technik walki bronią białą, bez broni, za pomocą zadawania ciosów, kopnięć, dźwigni, rzutów i podcięć.

Antropolodzy, tacy jak Donn Draeger i jego International Hoplology Society pokazali nam, że sztuki walki nie potrzebują być eleganckie, aby być złożone. Widać niekompetencję w tym artykule, ponieważ krav maga NIE JEST sztuką walki. Rozgraniczyć możemy style korzystające z walki w stójce (np.

Określane są przez historyków jako „zapasy z elementami walki na pięści” (Wielka encyklopedia powszechna PWN, hasło Igrzyska olimpijskie). W ciągu XX wieku, większość wiedzy jaką świat zachodu zdobywał sztukach walki bazowała na kinematografii i stworzyła nieprawdziwy obraz sugerujący, że sztuki walki to domena krajów azjatyckich. Większość wschodnich szkół walki stawia sobie za zadanie nie tylko fizyczne przygotowanie człowieka do walki, ale również rozwój psychiczny i duchowy i jest to główna przyczyna, dla której udało się zachować ten element kultury mimo coraz mniejszej wagi umiejętności walki wręcz we współczesnej wojnie. Oczywiście podział nie zawsze jest ścisły, wiele szkół walki posiada elementy mieszane, a dodatkowo każda szkoła, każdy trener może uczyć na swój sposób. Istnieją różne poziomy walki.

Pierwszymi udokumentowanymi zawodami w mieszanych sztukach walki i zapewne ideowym przodkiem obecnych MMA były zapasy typu pankration (stosuje się też spolszczoną pisownię pankracjon”) w starożytnej Grecji, w których stosowano różne style greckich zapasów i pięściarstwa. Kendo wyrasta ze sztuki miecza epoki samurajów.