Rodzaje Sztuk Walki

Rodzaje Sztuk Walki

Sztuki walki to dość szerokie pojęcie. W klasykach napisane jest, że najlepszą formą walki jest powstrzymanie jej. W sztuce walki Tai Chi uczymy się jednocześnie doskonałości zrównoważonego umysłu jak i zewnętrznych ciosów i chwytów. Dlatego tylko droga poznania obu aspektów sztuki daje możliwość całościowego zrozumienia. Sławny na całym świecie strongman kilkanaście miesięcy temu zdecydował się zamienić zawody siłaczy na walki MMA, czyli mieszanych sztuk walki, w których dozwolone są niemal wszystkie chwyty.

Antropolodzy, tacy jak Donn Draeger i jego International Hoplology Society pokazali nam, że sztuki walki nie potrzebują być eleganckie, aby być złożone. Widać niekompetencję w tym artykule, ponieważ krav maga NIE JEST sztuką walki. Rozgraniczyć możemy style korzystające z walki w stójce (np.

Linji ma swoją główną siedzibę w klasztorze Shaolin w Chinach, stąd najczęściej kojarzona jest z wu-shu, ze sztukami walki z Shaolin. Wietnamscy mistrzowie sztuk walki wielce korzystali z nauk wietnamskich mistrzów thiền (chan), a wielu mistrzów Dharmy było wielkimi wietnamskimi wojownikami, mistrzami tamtejszych sztuk walki. Ciekawym faktem jest, że Zen uczy się sztuk walki oglądając „Ong-bak” i „Obrońca”, czyli dwa inne filmy Prachya Pinkaewa. Film przedstawia fascynujące i brutalne walki kontrastujące z delikatnym wnętrzem zabójczego boksera. Film zasługuje na swoje miejsce na każdej liście filmów sztuk walki, ponieważ poza świetną fabułą, doskonałą reżyserią, postacie prezentują nam przeróżne style walki wręcz takie jak: stonoga, wąż, skorpion. Uczy się od nich ich stylu sztuki wojennej oraz zaczyna odnajdywać wewnętrzny spokój. Zdaje się, że „Kung-fu Hustle” to najprzyjaźniejszy film sztuk walki jaki znajdziecie w tym zestawieniu.

Sztuki walki rodem ze Wschodu prawidłowo uczone nie mają nic wspólnego z agresją, gdyż kłóci się to z ich ideą, którą jest samokontrola i opanowanie. Ta sztuka walki przede wszystkim stanowi „iskrę zapalną” dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji. Trening walki wdraża dziecko do dyscypliny i porządku, a jednocześnie dziecko uczy się poszanowania osób starszych, posiadających większe doświadczenie.

To, co martwi dziś specjalistów, to fakt, że sztuki walki zaczynają być postrzegane jako sport, a ich status zaczynają przejmować tzw. I tak samo jak inne przejawy artyzmu, tak i sztuki walki wyzwalają zdrowe emocje u obserwatorów widowiska. Nie dziwi więc, że walka rozumiana jako skodyfikowany pojedynek dwóch godnych siebie rywali może urastać do rangi sztuki. Dlatego też na pytanie: jakie sztuki walki są najlepsze dla początkującego zawodnika, nie ma jasnej odpowiedzi. Jak każdy sport walki nauczy Cię samoobrony, zwiększy siłę i zwinność, a jednocześnie treningi nie są zbyt kontuzjogenne.