teningg

Trening i jeszcze raz trening

Każdy sportowiec powie, że bez treningów i poświęceń nie osiągnie się sukcesów w wybranej dyscyplinie sportowej. Tak samo jest w sztukach walki. Bez regularnych treningów i wyrzeczeń nigdy nie osiągnie się zadowalających rezultatów. Sztuki walki z zasady stawiają na doskonalenie własnych umiejętności i walkę z wewnętrznymi słabościami. Sztuki walki nie trenują jedynie ciała ale także umysł.

Podstawa treningu to przede wszystkim ćwiczenia pod okiem doświadczonego instruktora. Tylko on potrafi zadbać w maksymalnym stopniu o bezpieczeństwo podopiecznych i prawidłowość wykonywanych ćwiczeń. Wspólne treningi wraz z drużyną powodują, że zawodnicy uczą się od siebie nawzajem i motywują do dalszego rozwoju.

Każdy trening rozpoczyna się od rozgrzewki. Bez odpowiedniego rozciągnięcia mięśni i rozgrzania stawów łatwo o kontuzje. Później następuje ćwiczenie nowych ciosów i układów oraz poznawanie nowych oraz walka z przeciwnikiem pod okiem trenera. Oprócz wspólnych treningów warto przypominać sobie podstawowe ruchy na sucho w domu oraz zadbać o kondycje fizyczną i wytrzymałość. Idealnym dodatkiem do standardowych ćwiczeń może być bieganie, pływanie oraz siłownia.

Oprócz cotygodniowych treningów organizowane są również obozy treningowe latem oraz zimą. Jest to czas przeznaczony na intensywny trening i doskonalenie umiejętności. Idealnym miejscem do organizowania obozów są miejsca takie jak hotel Świebodzin, który oprócz miejsc noclegowych posiada atrakcyjny teren i obszerne sale, które można wykorzystać do treningów. Zazwyczaj wybiera się miejsca, które posiadają odpowiednie warunki do treningów, zwłaszcza zimą. Latem można spokojnie trenować na łonie natury – na plaży lub na trawie.